top of page

Sıkça sorulan sorular 

20 yıldır yelken öğreten bir Katan olarak bana gelen soruları derlediğimiz bu bölümü muhakkak okuyarak rezervasyon talebinde bulunmanız size sunulacak hizmetlerin kolay ve hızlı tamamlanmasına sebep olacaktır Sıkça sorulan sorular bölümünde ki bazı bilgiler çok işinize yarayacak olup daha sormadan cevabını alacağınız bir bölüm olarak web sitemize eklenmiştir. 

Lokasyon ve ulaşım 

Neredeyiz 

Rose Mary Restaurant

Merkezimiz Gökova körfezi Çökertme koyu Rose Mary restauranttadır ve uçakla gelmeyi tercih ederseniz Milas havalimanına 50 dk mesafede olup havalimanında bulunan taksiler oradaki sabit tabela fiyatları ile tesisimize ulaşabilirsiniz. Araçla gelmeyi tercih ederseniz tesisimizde topark hizmeti bulunmakla birlikte çok kalabalık günlerde köyümüzde aracınızı koyacak güvenli yer her zaman bulunur. Transfer hizmetimiz bulunmamaktadır.

Yanımda ne getirmeliyim 

yaz ayrı kış ayrı 

Yaz eğitimlerimizde yanınızda kişisel ilaç , yüksek faktör güneş kremi , uzun kollu penye , güneş gözlüğü , yelken eldiveni , bol tshirt , şort ve mayo getirmeniz kafidir. Kış eğitimlerimizde ise salopet , yelken ceketi , bol içlik ve çorap hayat kurtarıcı olacaktır. 

Deneyim seyirlerinde konaklama nasıl 

konforlu bir oda hızlı bir eğitim 

Deneyim seyirlerimiz sportif ir tekne ve Atilla hocanın anlatımı ile yapılmaktadır bu yüzden size sunulan fiyatın içinde aynı zamanda oda kahvaltı dahildir Akşamları odanızda kalır sabahları denize açılırsınız odalarımız iki kişiliktir , çift olarak gelebilir , arkadaşınız ile oda paylaşabilir ve bu sebep ile 2 kişi ayrı ayrı oda parası ödemezsiniz. Odalarımızda klima , sıcak su bulunur ve hemen tesisin üst katındadır kahvaltı ve yemek için bir merdiven inmeniz yeterli olacaktır. 

Neden euro 

Bu maalesef her ne kadar bizide rahatsız etsede bakım ücretleri , marina ücretleri , sigortaücretleri yelken ücretleri gibi tüm giderlerimiz döviz bazında bizden tahsil edilmektedir. bizde bu döngüde ticari varlığımızı sürdürebilmek için aynı şekilde haraket etmek zorundayız ancak peşin ödeme yaparak kur farkı problemini aşabilirsiniz. Bunun yanı sıra alışverişlerimiz TL bazlı olup bu şekilde faturalandırılmaktadır.

* Neden Gökova körfezi 

Göcek ve Hisarönü körfezi denizcilik anlamında bozulan yapısı ve rüzgarsızlık problemi ile bizi yormaktadır. Bu yüzden rüzgar problemi olmayan bu eşsiz koyda daha az kalabalık ile yelken yapmayı tercih etmekteyiz. 

* Eşim yelken öğrenmek istemiyor , yinede katılabilirmiyiz ? 

Deneyim seyri konsepti buna uygundur siz eğitiminizi alırken partneriniz karada tesisimizde tatilin tadını çıkarabilir ancak öğrenmek istemediği halde teknede bulunmayı tercih ederse eğitim bedelini tahsis etmek durumundayız.

* Gıda nasıl hallediliyor ? 

tekne kapama sisteminde tekne alışverinişi kendiniz yapıyor ve teknenizde yeme içmeyi hallediyorsunuz deneyim seyirlerinde ise ortak yapılan bir alışveriş ile gündüz atıştırmalık ve soğuk içecekler teknede bulunuyor , kahvaltı zaten ücretinize dahil akşam yemeklerinide alakart olarak tesisimizde yiyebiliyorsunuz. 

* Tekne kapama nedir ? 

Tekne kapama bir tekneyi tamamen kendiniz kiralayarak kaptanızıda tuttuğunuz size özel bir kiralama yöntemidir ve rotasınızda kaptanınız ile birlikte özgür olmak ile birlikte teknenin yakıt , ücretli limanlardaki marina ücretleri ve gıda masrafları tarafınızda karşılanır ancak kaptanınız her zaman ekonomik yada bedava konaklama yöntemleri önerecektir unutmayın ki alarga zaten bedavadır.

* Güvertede veya salonda yatabilir mi yim  ? 

Hayır , sistemlerimiz ücret ödeyen herkesin eşit şartlarda olanakta ve konfor alanında hizmet alması için tasarlanmıştır.

* Burada köpek balığı var mı ? 

Evet , dünyada tuzlu su olan her yerde köpek balığı bulunur ancak bizim çoğrafyamızda yaşayan türler çok masum olup daha bir insana atak ettiğine dair kayıt yoktur.

* Çocuğum ile gelebilirmiyim ? 

Tekne kapama sisteminde çocuklarınız ile gelebilirsiniz ancak 9 yaş altına feragatnamelerin rica ediyor ve profesyonel fikriminizin her zaman sabah çıkıp akşam dön sistemi olduğunu hatılatıyor , bebek ve gebe anne kabul edemediğimizi üzülerek bildiriyoruz. 

* Konfirmasyon bedelini iade alabiliyormuyum ? 

Hayır , konfirmasyon bedeli bir kaporadır ve gelememiz durumunda niteliğini kaybedecektir. 

* Sizi teknemize davet etsek eğitim alabiliyormuyuz ? 

Evet , bu mümkündür ancak sizin bizim teknemize gelmeniz her zaman daha ekonomiktir.

* Teknede yemekleri kaptan yapar mı ? 

Hayır , bu sorumluluk kiralayana aittir ancak enerji alanın güzel olduğu turlarda kaptan arzu ederse dilediği hizmeti verir ancak o bir eğitmen ve sorumluluk alanı eğitiminiz ve can güvenliğinizdir hizmetiniz değil. 

bottom of page