top of page

Atilla Gökova 

Kariyeri 

1983 Kanada doğumlu olan Atilla Gökova hocaların hocası olarak anılan Cumhur Gökova ' nin büyük oğludur. Çocuk yaşta başladığı yelkeni 2003 senesinde Hacettepe üniversitesine de ki öğrenimini yarım bırakarak meslek haline getirdi. 2010 yılına kadar aile şirketi olan Gökova yelken akademisinde eğitmenlik yaptı ve bu sırada sayısız yelken yarışında derecelere sahip oldu. 

2017 Yılında kendi markası olan atillagokovasailing ' i kurdu ve İstanbul merkezli bir yelken okulu olarak hizmet vermeye başladı. 2023 yılında kendisi gibi yelken eğitmeni olan kardeşi TOLGA Gokova ile Türkiye turu rekoru duo sınıfında rekor parkuru olan Hopa - İskenderun ' u ilk bitiren sporcular oldular. Türkiye turu rekorunu yaygınlaşmasını önemseyen Gökova 2024 yazında bir denemeye daha çıktı ancak maalesef teknik problemlerden dolayı Bodrum sularında denemesi yarım kaldı. 

Tüm kariyeri boyunca Atlantik , baltik ve kuzey denizlerinde seyirleri bulunan Gökova Akdeniz ' in dört bir yanını eğitim amaçlı geziler ile kat etti. Profesyonel yaşamında 100 bin deniz milinin üzerinde deneyimi bulunmakta ve bu deneyimini gerçekçi eğitimler ve doğru tekneler ile kursiyerlerine aktarmayı misyon edinmiş durumda. 

2023 Şubatında ülkemizde meydana gelen felaketten sonra yaşamını Bodrum ' da geçirmeye karar vererek okulunu Gökova körfezine taşıdı. Evli ve 3 çocuk babası olan Gökova eğitimlerini iki farklı tekne ve konsepte vermeye devam etmekte ve aktif olarak yat yarışlarına kursiyerleri ile iştirak etmektedir. 

7B13108C-2AB4-48B0-8957-001600F0A2FF.jpeg
bottom of page