rotalarımız

maceraya başla 

rotalarımız 

Hayallerinizi, hayallerinize aşık insanlar ile yasayın
çünkü bu tatil için çok çalıştınız.
Lyorima Rotası

 

Marmaristen çıkarak tarihin ve doğanın Ege'nin meltemi ile buluştuğu Lyorima yarımadasının çevresinde Bozukkale, Söğüt, Turgut, Selimiye, Bozburun semalarında eğitiminizi alın. Çünkü bu her durak zaten başlı başına birer cennet...

Lykia rotası 

 

Göcekten yola çıkarak Fethiye, Kalkan ve Kaş'a varış... 

Sükunetten macera olur mu? İşte sizin için bunu icad ettik.

Yunan adaları 

 

Marmaris'ten çıkarak Rhodes - Khalki - Tilos - Nisiros ve Symi adalarını ziyaret ettiğimiz rotamız pandemik şartları el verdiği anda eskisi gibi listelerimizde olacaktır.

Tekne sahibi olma yolunda en önemli adım deniz yaşamını tam anlamıyla yaşamanızdır. İşte burada sizin hayallerinize aşık bir kadro ile denizi deneyimleyin, vaktinizi ve enerjinizi heba etmeyin...

önce güvenlik

Kuralarımız sağlığınız ve kıymetli vaktinizin en makul şekilde kullanılabilmesi içindir. Kurallar bölümünü lütfen okuyun çünkü çünkü denizci olma yolunda en keyifli yere gelmek üzeresiniz ancak aynı zamanda en güvenli olana da...

denizde yaşam haftası konuları nelerdir ?

Deniz de yaşam haftasında temel amaç satın almayı hayal ettiğiniz teknede konforlu , güvenli ve kaliteli zaman geçirmeniz için tasarlanmış eğitim modellememizdir. Bu yüzden artık konularımız değişiyor:

* Deniz yaşamında az problem ve maksimum konfor yaşamanın incelikleri 

* Koy konaklamalarında denizcilik kuramları ve güvenli konaklama 

* Ekibinize göre seyir planlaması (ekibinizin denizcilik yeteneklerini ön görme) 

* Hava raporlarını inceleme ve meteroloji 

* Geleneksel navigasyon 

* Kıçtan kara ve alarga teknikleri 

* Tekne yaşamında su ve elektrik kullanımı 

*Teknede yemek pişirme teknikleri 

* Denizde güvenlik 

* Temel ilk yardım ve telsiz kullanımı 

Teknede bir eğitmen ve bir eğitmen asistanı ile eğitimler düzenlenir ancak bu konsept bir charter konsepti değil deniz yaşamanı öğretmeye yönelik bir eğitimdir. 

Neden bu konsepti seçmeliyim?

Yelken eğitiminde bulunan temel elementler zaten bir seyir gününde üstünde durmak zorunda olduğumuz ve seyrimizin devamlılığı için mecburi olan konulardır. Yani yelkenlerimizi zaten açacağız, o rotada seyrimizi zaten yapacağız, başımıza bir arıza gelirse tabi ki müdahale edeceğiz. Bu yüzden yelken seyirleri; rüzgarı tanıma, manevralar gibi konuları gün içinde mecburiyet ile birlikte yaparken bu konseptte biz daha çok denizde yaşama odaklanacak ve hem çok keyifli zaman geçirirken bu keyfin uzun soluklu olması için yapmamız gerekenleri deneyimleyeceğiz. Bu sayede vaktimiz bir okul havasından ziyade sanki evimize misafir gelen dostlar ile çıkılmış bir seyahate dönüşerek eğlenerek öğrenmeyi hedeflemekteyiz. Bu konsept tekne sahibi olmak isteyen amatör denizci adayları gözeterek oluşturulmuştur hayalinizde özellikle 45 feet ve üzeri bir tekne satın almak varsa işte aradığınız eğitim tamda buradadır. 

Eğitimlerimizde kaptan olarak can ve mal sorumluluğu almayı öğretmek ana hedeflerimizin başındadır. 

Haftalık Konaklamalı Yelken Eğitimi

Geleneksel eğitim her zaman efektif çünkü deneyime dayalı ve gezgin ruhlu. Lyorima rotasında yaptığımız eğitimlerimizde Hisarönü körfezinin eşsiz koylarında konaklarken her gün günde en az 6 saat seyir imkanı yaratılıyor ve tüm dersler sırası ile yapılırken gün batımından sonra sizi harika bir akşam bekliyor. Haftalık konaklamalı yelken eğitimimizin ana konu başlıkları:

* Temel yelken seyirleri ve manevralar 

* Temel düğümler 

* Geleneksel navigasyona giriş 

* Elektronik navigasyon teknikleri 

* Yanaşma ve ayrılma 

* Demirleme ve kıçtan kara yapma 

* Tekne terminolojisi 

* Denizden adam kurtarma 

Geleneksel sistem yelken eğitimimiz yeni başlayanlar ve hayali 30-43 feet arası tekne sahibi olmak isteyenler için gerçek bir deneyimdir.

Erken öde %10 indirimi kazan!

Pendik Marintürk J ( juliet iskelesi ) 

atillagokovasailing 

0552 509 21 69 

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • Instagram Clean
  • Pinterest Clean