21d79c90-d341-4588-a5a2-f4c7967f23aa.jpg
7F850535-4B15-4322-A932-CE6A5AC9F5B0.jpeg
IMG_2992.jpeg

Geleneksel derken...

Geleneksel yelken eğitimi babam Cumhur Gökova'nın yanında çalıştığım ve gezdiğim tüm yıllar boyunca öğrendiklerimi sunduğum ve konumuz yelken öğrenmekse eğer en verimli yol olduğuna inandığım yelken eğitimi biçimimizdir. 

Geleneksel yelken eğitiminde konfor ile tatil yaparken kaçırdığınız tüm denizcilik detaylarını fazlasıyla alırken aynı zamanda eşsiz bir maceraya yelken açarsınız. Çünkü bulunduğunuz teknede her şey analog, her şey doğaya dönük ve her şey hiç karbon ayak izi üretmeden yaşamak ideolojisi üstüne kuruludur. 

IMG_1544.JPG

Eğitim içeriği

Doğaya tamamen duyarlı , yelkene aşık bir bakış açısı 

Geleneksel yelkene eğitiminde enerjimizi tamamen güneşten, suyumuzu ise denizden üretiyor ve bu önemli kaynakları azami kullanmanın aslında zor olmadığını yaşarken aynı zamanda ileri yelken trimleri, fırtına seyri, gece seyri incelikleri hakkında Atilla Gökova'nın tüm deneyimini sizlere aktarıyoruz. 

Eğer ilk yelken eğitiminiz olacaksa bile bu konsepte katılabilirsiniz çünkü denizciliğin temelini en güzel sunan eğitim teknemiz Atiye'de her zaman öğrenecekleriniz deniz yaşamanız boyunca işinize yarayacak çok önemli bilgilerdir. Sizden tek ricamız bu konsepte dünyasal konfor alanından uzak kalacağınızı bilerek öğrenmeye odaklanmanız olacaktır. 

Atiye ve Atilla 

Atiye bir x-yacht'tır ve harika yelken yapar. Dinamik yapısı, çıkabildiği yüksek süratler aynı zamanda sağlamlığı ile birleştiğinde size her tepkinize cevap veren bir tekne ile seyretme imkanı sağlar. Atiye'de Atilla ile birlikte öğrenecekleriniz dümen suyunuzun sesini dinleyerek yatma açınızı bulmak, rüzgarın vücudunuzda ki gezintisinde dümene ne yapmanız gerektiği anlamak olacaktır. Burada bir tatilden söz etmiyoruz, burada tüm benliğinizi ve gerçek dünyada ki tüm sıkıntılarınızı unutturacak bir maceradan söz ediyoruz. 

Geleneksel yelken eğitiminde enerjimizi güneşten sağlıyor ve lüzumsuz bir enerji harcamasına girmiyoruz. Suyumuzu denizden üretiyor ve suyun ne kadar kıymetli olduğunu bilerek yaşıyoruz tüm bunları yaparken de yüksek adranalinli şekilde yelken yapıyoruz. Bir yere varmaya çalışmıyoruz, seyir etmenin keyfini sürüyoruz. 

Tüm bunların yanı sıra denizcilik anlamında iyi yelken yapmak, iyi dümen tutmak ve sert hava koşullarında nasıl yelken yapmamız gerektiğini öğrenerek gerçek bir eğitim teknesinde harika bir gezi teknenize geçişinizi sağlıyoruz. Sonrasında hayatınızı kolaylaştıracak bu eğitimin yorucu, fiziki efor isteyen ve konforun büyük bir rakı masası değil, yorgunluktan harmanlanan hak edilerek içilen kadehler olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. 

Spor, yelken ve seyahat bu üçünü garanti edebiliriz. Ancak konfor mu? O zaman sizleri diğer teknemizde ağırlamak isteriz. Ruhuma en iyi gelen teknede tüm bildiklerimi yüksek keyifle aktarmamı sağlayan Atiye hayatınızda muhakkak yaşamanız gereken bir deneyim sunmaktadır. Bunu söylerken gönül rahatlığı ile altına imzamı atabilirim. 

Atilla GÖKOVA