Denizcilik Eğitimleri

TEMEL YELKEN EĞİTİMİ:

 • Tekne Donanımı Giriş

 • Uluslararası Yelken Terminolojisi 

 • Yanaşma Ayrılma Temelleri

 • Açı, İlişkisel Rüzgar, Rota ve Yelken 

 • Manevralar (tramola , kavança)

 

Dört gün toplamda 28 saatlik bir eğitim ile bir sonraki seviyeye geçmeye hak kazanacaksınız. 

28 saatlik bu eğitimimizin ücreti 3500 TL + KDV'dir.

İLERİ EĞİTİME HAZIRLIK PROGRAMLARI 

 • Operasyonel Yanaşma Ayrılma

 • Denizden adam kurtarma (MOB)

 • Geleneksel Temel Navigasyon

 • Yelken Trimciliği Detayları

Herbiri,  birer gün olan bu kısa eğitimlere uygun ekonomik koşullar ile gelebilir ve bu dört eğitimi ayrı ayrı bitirdikten sonra ileri seviye eğitime geçmeye hak kazanırsınız. 

OPERASYONEL YANAŞMA AYRILMA ( 1 GÜN 7 SAAT ) 

Operasyonel yanaşma ayrılma eğitimimizde elinizde bulunan mürettebat ile onların bilgi alanlarının içinde bir kaptan olarak nasıl görev dağılımı yapacağınız, o anki rüzgar ve yanaşılacak yerin teknik zorluklarını ön görerek nasıl planlama yapacağınızı öğrenecek ve bu sayede yanaşma ayrılma tekniklerinin tamamını kullanırken oluşturduğumuz senaryolar ile rüzgarı faydanıza kullanma becerinizi arttıracaksınız. 

DENİZDEN ADAM KURTARMA BECERİ PROGRAMI 

Denizden adam kurtarma manevraları en çok önemsediğimiz ancak öğretme noktasında kursiyerlerimize anlatmak noktasında zorlandığımız ve maalesef günümüzde üstünden üstün körü geçilen en önemli ders konumuzdur. Bu beceri çalışmasında sadece yelkenin gücü ile denizden adam kurtarmayı öğrenecek ve uluslararası standart olan üç buçuk dakikanın altında adam kurtarma manevrasını yapmayı öğreneceksiniz. 

GELENEKSEL TEMEL NAVİGASYON ( 1 gün teorik - 1 gün pratik ) 

Geleneksel navigasyon elinizde hiçbir elektronik aygıt olmadan mevkiinizi bulabileceğiniz ve seyrinize devam edebileceğiniz yetiyi size katacak olan ve basitleştirilmiş ve ayıklanmış bilgilerin size yükleneceği teorik programımızdır. Bu teorik programın pratik eğitimi ve sınavı deniz üstünde yapılmaktadır. 

İYİ TRİM EĞİTİMİ 

İyi trim eğitiminde teknenizi verimli götürmek adına trim yapmak ve doğru dümen tutmak için tüm detayların size sunulacağı, bu beceri programını bitirdikten sonra yelkenlerinizi ayarlarken çok daha bilinçli ve süratli olacağınız bir beceri programıdır. 

Ana yelken arabaları 

Genoa arabaları 

Mandarlar 

Güngörmez gergi ipleri 

Pupa palangası 

gibi enstrumanların doğru kullanımının yanında dümencilik eğitiminide kapsayan bu beceri eğitimi belki de en eğlenceli eğitimlerimizden bir tanesidir.

*İleri Seviye ve Offshore Eğitimleri:

İleri seviye eğitimlerimiz artık tamamen zorlaşan dersler ve koşullar ile sizleri aksiliklere karşı hazırlayacak, motor bakımından teknede başınıza gelebilecek her türlü probleme karşı donanım kazanmanızı sağlayacaktır. Uzun yol ve konaklamalı eğitimlerdir.

Yılın belirli dönemlerinde düzenlenen offshore eğitimlerimiz ve yaz aylarında konaklamalı olarak düzenlediğimiz yelken eğitimlerimizden 1 kurs aldığınızda ve tüm eğitimleri bitirdiğiniz taktirde 1 yılın sonunda tekne kiralayabilecek hale geliyorsunuz.

Tüm eğitimlerimizi bizden aldığınız için biz de güvenle sizlere tekne kiralamada yardımcı oluyoruz.

ULUSLARARASI KAPTAN EHLİYETİ 

 • kurs süresi 3 gün 

 • ingilizce teorik 

 • ingilizce sınav 

 • pratik sınav 

Tüm seviye yelken eğitimlerimizi bitirdikten sonra uluslarası kullanabileceğiniz bir kaptan ehliyetine sahip olmak isterseniz sadece 3 günlük bir sürede tüm öğrendiklerinizin ingilizce derslerini alıp sınavlarınızı vererek International Sailing School Association'dan Bareboat skipper ehliyetinizi alabilirsiniz. 

Sertifikasyon bedeli + 3 günlük eğitim 350 Euro ' dur. 

 • Instagram

Atillagokovasailing Yelken Eğitimleri ve Danışmanlık Hizmetleri

Atilla Gökova - capgokova@gmail.com

İletişim: +90 552 509 21 69

Çalışma Saatlerimiz: 09:00 - 19:00