top of page
IMG_2351.jpeg

ders
teknik

4

YANAŞMA / AYRILMA

KIÇTAN KARA MANEVRASI

BOT KULLANMA TEKNİKLERİ

ALARGA TEKNİKLERİ

IMG_2733.jpeg

YANAŞMA AYRILMA 

 

Liman içlerinde yapılan kısıtlı manevralar , liman hız limitleri yol haklarını anladıktan sonra dar alanda yapılması gereken manevraları ve halat manevrası yaparak iskelede bulunan iki tekne arasına bağlanma konusu detaylı öğretilerek kendi teknenizde güvenle yanaşma ayrılma çalışmasını yapmanızı sağlıyoruz. 

 

Yanaşma ayrılma konusunun içerisinde temel olarak telsiz kullanımı , marina ile iletişim ve palamarlardan beklentilerimizin neler olması gerektiğini anlatıyor ve tüm manevrayı dış yardımcı bota değil kendi hakimiyetinizde  gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. 

 

KIÇTAN KARA MANEVRASI 

 

Pendik marintürk önünde bulunan kayalık alanda gerçek bir kıçtan kara simülasyonunu sizler için tasarladık. Yanınızda bot kullanmayı bilen bir kişi olmak kaydı ile güvenli ve hızlı bir şekilde kıçtan kara yapmanın kurallarını sizlere aktarırken  bol bol pratik yapmanızı sağlıyor ve bu sayede yaz aylarında ege koylarında en çok kullanılan akdeniz usulü kıçtan kara tekniklerini sizlere profesyonel kaptanlarımız ile anlatıyoruz. 

 

BOT KULLANMA TEKNİKLERİ 

 

Küçük gözüken ancak güvenlik olarak en önemli hususlardan bir tanesi siz veya yelken partnerinizin bot kullanmaya güvenlik kuralları içinde hakim olması. Çünkü şaşılacak şekilde deniz yaralanmalarının çok büyük kısmı tender boat dediğimiz küçük dingilerde oluyor ve bu yüzden bot kullanmayı öğrenmeniz ve kıçtan kara tekniklerinde rahatlık ve güvenle kullanmanız için çok önemsediğimiz bu dersi  müfredatımıza ekledik.

 

ALARGA TEKNİKLERİ 

 

Kıçtan kara yapmaktan çok farklı teknikleri olan alarga tekniklerini sizlere detaylıca anlatacak , çapa atma bölgesi seçimi , salınım alanı hesaplama çapa serme teknikleri , kaloma miktarları ile ilgili geniş bir bilgiyi bu dersin içinde sizlere sunacağız. 

IMG_2349.jpeg

Program

HAFTA İÇİ 4 GÜN

Hafta sonu sana kalsın istiyorsan, hafta içi 4 derste, her derste bir teknik öğrenebileceğin 6'şar kişilik gruplarla ekonomik ama bir o kadar da faydalı bu eğitim, yaz aylarında kiralayacağınız teknenizde son derece konforlu vakit geçirmenizi sağlamayı hedefler.

 Fiyatlar

Hafta içi Kişi başı: 6.000₺

Hafta Sonu Kişi başı: 8.000₺

Hafta İçi Tekne Kapama: 30.000₺

Hafta Sonu Tekne Kapama: 40.000₺

bottom of page